poniedziałek, 14 stycznia 2013

Isteban, Złoty Groń

W końcu nastała piękna śnieżna zima. Świat wygląda od razu przyjemniej jak jest tak jasno.
Rozpoczęły się ferie, więc dzieci będą miały radochę. Rodzice też skorzystają bo można wybrać się na narty. Ja również rozpoczęłam  wczoraj (13.01.2013) sezon narciarski.
Goupon ułatwił wybór stoku bo akurat oferował 50% zniżki na stok Złoty Groń w Istebnej. Wcześniej nie miałam okazji tutaj bywać, więc warto sprawdzić co to takiego. Jeśli ktoś szuka szczegółów to znajdzie je na stronie www.zlotygron.pl .

 Tak wygląda mapa stoków wg. strony głównej ośrodka. Obrazuje ona całość terenu.
MAPA
Jeżeli chodzi o moją ocenę to stok jest bardzo przyjemnym miejscem na rozgrzewkę. Jeżdżę na nartach od dziecka, więc nie było to dla mnie wielkim wyzwaniem, choć nawet na prostej drodze można się wywrócić
i zrobić sobie krzywdę. Będąca ze mną osobą, która od około 5 lat stara się opanować deski również była zadowolona. Zasadniczo jak zanzaczono na mapie są trzy trasy. Trasy są stosunkowo szerokie i raczej oceniłabym je jako proste. Muszę przyznać, że najwięcej probelmu sprawiał nieubity śnieg. Trasa numer 2 w ogóle nie była przygotowana do jazdy. Bardzo przyjemny jest odcinek 1a i 3. Oczywiście wytrawni narciaże będą jeździć prosto trasą 1 w dół. Ja po prostu się bawiłam i delektowałam pięknem zimy. Największy problem powstaje pod wyciągiem. Kolejka linowa wyciąga do góry po 6 osób na jednej kanapie
w przeciągu kilku minut. Zjazd nawet najdłuższą trasą trwa chyba krócej niż przejazd kolejką, tak więc pod wyciągiem robią się tłumy. W kolejce na wyciąg stałyśmy niestety już całe 10 minut. W ciągu godziny mogłyśmy zjechać zaledwie trzy razy. Cena karnetu na 4 godziny wg cennika to koszt 55zł. Dzięki grouponowi nasze karnety kosztowały zaledwie 27,50zł i to się opłacało. Uważam, że poniesiony przez nas koszt był też adekwatny do otrzymywanej usługi.
Do plusów całej instalacji trzeba zaliczyć czytniki kart. Czytniki identyfikują karty bez problemu i bardzo szybko. Sama trzymam karnet w małej kieszonce lewego rękawa na przedramieniu (nad rękawicą). Czasami spotykam się, że muszę rękaw przykładać całą powierzchnią karty do czytnika, co wydłuża czas przejścia. Tutaj tego nie ma. Dowolne przyłożenie, zbliżenie karnetu do czytnika wywołuje sygnał i bramki się otwierają. GRATULACJE za ten system.
Dla rodzin z dziećmi ośrodek oferuje mały wyciąg dla maluchów z pięknym slalomikiem. Przy trasie nr 3 wyciąg talerzykowy dla początkujących. Za małą opłatą, można najmłodszych oddać pod opiekę do sali zabaw.
Oczywiście jest restauracja i wypożyczalnia jak w każdym ośrodku narciarskim chyba.
Na swojej stronie ośrodek Złoty Groń chwali się, że ma bezpłatny parking. Powiem szczerze jest to chyba standard na świecie. Będąc we Włoszech, czy Austrii nigdzie nie ma opłat za parking. Myślę, że przy tej cenie karnetów koszt parkingów jest tam wliczony ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz