środa, 14 maja 2014

Łeba - Słowiński Park NarodowyChyba zakochałam się w Łebie.Miasto Łeba oferuje oczywiście wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych, jak oceanarium, podobno największy w Polsce park dinozaurów, stadninę koni , park linowy, wystawę motyli, itp..
Jednak wszystko to w porównaniu z naturalnymi cudami jakie można tutaj zobaczyć jest niczym. Najpiękniejsze są wydmy, plaża i okoliczne jeziora. Obojętnie z której strony wejdzie się na wydmy zawsze robią wielkie wrażenie. Z każdej strony dają inne wrażenia wizualne i turystyczne.
Można też pojeździć rowerem, na przykład dookoła jeziora Serbsko. Trasa nie jest długa bo w przeciągu 4 godzin zupełnie spokojnie z wieloma przystankami można ją pokonać, trzeba tylko trochę orientacji w terenie i cierpliwości. Najpierw jedzie się szlakiem międzynarodowym R10, a potem w prawo czerwonym, który później często pokazuje się razem z niebieskim.
Gdzieś na mapie w lesie pokazano, że szlak niebieski jest pieszą trasą wokół jeziora. Niestety podczas jazdy rowerem szlak niebieski zniknął, jednak trzymając się czerwonej trasy można również spokojnie dojechać lub dojść do Łeby z powrotem. Trzeba uważać w Sarbsku, szlak czerwony skręca bowiem tuż za sklepem w prawo w osiedle bloków popegeerowskich i potem w las. Pewnie drogą też się dojedzie, ale jaka to przyjemność.

Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze walory kulinarne miejscowości. Wspaniała świeża ryba smażona lub wędzona to tzw. niebo w gębie i wisienka na torcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz